Liikuma kutsuv kuu Jõgeva põhikoolis

Liikumiskuu alguse puhul tervitasime 1. aprillil kõikide algklasside õpilastega õues kevadet ja päikest. Panime tantsusammud ritta nii muusika kui luuleridade saatel. Mängisime lõbusaid mänge mõeldes sellistele kevade märkidele nagu päikeseratas, porised kummikud ja õuekriidid. Oli vahva koostegemine.

Meie koolis on kõikidel algklassidel iga päev pikk õuevahetund. Vahel käivad koolituse saanud mängujuhid noorematele uusi mänge õpetamas. Ühel aprillikuu päikeselisel päeval aga sättisid mängujuhid kooli ette valmis erinevatest vahenditest takistusrajad, et lastel oleks õuevahetunnis põnevam liikuda ja mängida. Rõõmu ja tegevust jätkus kuni vahetunni lõpuni.

Õpilasi kutsuvad liikuma kolm korda nädalas toimuvad tantsuvahetunnid. Kuuenda klassi poisid käivad kohusetundlikult noorematele tantsimiseks ekraanile videosid ja muusikat panemas. Liikumiskuu raames viisid ise liigutusi ette näidates tantsuvahetundi läbi hoopis seitsmenda klassi tüdrukud Kärolin Püvi ja Mirell Lindpere. Nii esinejad kui väikesed tantsuhuvilised said hoogsast liikumisest mõnusalt positiivse energialaengu. Osavõtt tantsuvahetundidest on olnud väga aktiivne ja alati jäädakse ootama järgmist koostantsimist.

Vahetunni aktiivsemaks muutmise eesmärgil oli suurematel õpilastel võimalus aprillikuus osaleda otsimise mängus. Koolimajja oli erinevatesse kohtadesse seinadele kleebitud 10 erinevat mõttetera, miks liikumine on hea ja kasulik. Ülesandeks oli vahetundide ajal kõik üles leida, kirja panna ning koos nimega vastuste leht huvijuhi ruumi postkasti panna. Osalejaid oli palju ja nende vahel loositi välja mitmeid auhindu.

Liikumispaus teeb head ka õpetajale. Liikumiskuu raames oli soovijatel võimalus osaleda keha ja meele treeningtunnis. Õpetaja Kaire oskuslikul juhendamisel sulandusid erinevad vaimu turgutavad ja jõudu andvad harjutused mõnusalt kulgevaks liikumiseks. Oli rahu toov koosolemine.

Erinevate väiksemate ettevõtmiste kõrval toimus suurim liikumiskuu sündmus õpetaja Viktor Nõmme eestvedamisel 14. aprillill. Traditsioonilisel matkapäeval “Jõgeva põhikool liigub” osales terve koolipere. Algklasside õpilased läbisid üheskoos õpetajaga 4-kilomeetrise teekonna. Ülejäänud koolipere sai joosta või kõndida märgistatud 7-kilomeetrisel matkarajal, kus individuaalse kiipkaardiga fikseeriti iga kontrollpunkti läbimise aeg. Liikumise tahtest kellelgi puudu ei tulnud ja rõõmu jagus kõigile.

Enne koolivaheaega kutsusime “Kondimootori päeval” nii õpilasi kui õpetajaid läbima kooliteed rohkem ise liikudes. Koolitee aktiivsemaks muutmiseks on mitu head võimalust- tulla kooli jalutades, joostes, hüpates, jalgrattaga, tõuksiga või peatuda autoga kaugemal, et ise edasi liikuda. Hommikul majja sisenedes ootasid seinal neli plakatit, kuhu oma nime kirjutamisega märku anda, millist võimalust kasutati. Suur rõõm oli näha, et sel hommikul oli jalgrattaparkla maksimaalselt hõivatud ja autoparkla peaaegu tühi.

Liikumisrõõmu igasse päeva!