Meenutusi Brightonist

22.-29. aprillil toimus Jõgeva Põhikooli õpilaste järjekordne keeleõppereis. Sedakorda Inglismaa kaguosas Ida-Sussexi krahvkonnas asuvasse Brightonisse. Inglismaa suvepealinn – siit me tuleme! 22+2 innukat reisiselli jõudsid sekeldusteta Inglismaale.

Miks inglased räägivad vahetpidamata ilmast? No sellele sai vastuse juba pühapäeva hommikul, sest vihmahoog järgnes vihmahoole ning tõesti tundus, et „raining cats and dogs“. Vestlused ilmast kujunesid igapäevaselt möödapääsmatuks nagu ka iga tunni järel muutuv ilm ise. Kohalikud tundsid end justkui süüdi olevat, et kevad ja suvepealinna hooaeg viibivad.
Rongireis Londonisse oli tunni pikkune. Kehvemat valikut London tripiks oli raske teha: Londoni maraton, kliimaaktivistide marss, taksojuhtide streik ja mis kõik veel sundisid meid Thames’i lõunakaldal kitsukesi ja käänulisi teid mööda rändama. Korraks vilksatas St. Pauli katedraali kuppel ja majesteetlikud city klaastornid. Shakespeare’i teatrihoone Globe ja Tate Modern olid vist ainsad tuntud hoone, mida lähedalt nägime. Vaateratas London Eye ka. Seal meie rännak lõppes. Milleniumi sild klõbises jalge all. Kaugusest (teiselt kaldalt) lehvitasid kättesaamatu Big Ben ja parlamendihooned. Buckinghami palee ja Westminster Abbey olid ka seal kusagil… Eks edaspidi saab igaüks ise oma Londoni avastada. Aga metroos sai tunda tõelist metropoli kilukarbi tunnet, nii tihedalt rahvast juba igale pool ei mahuta!

Brighton ise oma vaatamisväärsustega: muidugi Royal Pavilion, mille kujutist praktiliselt igal esemel promotakse, The Palace Pier, mis alles valmistus suvehooajaks ning nägi veel üsna peetud välja. Käisime vaadet ümbrusele nautimas 131 meetri kõrguses Brighton i360 tornis. Ja muidugi rand. Kivisid pistis mõnigi kohvrisse, ikka neid lainete poolt augustatuid.

Külastasime ka Leedsi lossi Kentis, mis on tõestus sellest, et igaüks, kel on priske rahakott, võib endale keskaegse lossi osta ja selle koduks muuta. Pistrike imetabast lendu sai nautida lindude etendusel, pistriku lennust põsele saadud tiivarips oli päevale kena lõpetus.

Ja muidugi – keeleõpe! Seda jagus nii koolis kui kodudes. Julge suhtleja, altis uut omandama, viisakas, tubli kõigega hakkama saaja – selline Sa olid, Jõgeva Põhikooli keeleõppija! Ja nädala jooksul kasvasite justkui suuremaks (täiskasvanumaks ning iseseisvamaks)!
Järgmisel kevadel sõidame Cardiffi avastama Walesi imelisi võimalusi!
Kohtumiseni!

Õpetajad Jana Tiido ja Silja Kiidjärv