Jõgeva Põhikoolis lõpetas 11. lend

17. juunil saatis Jõgeva Põhikool teele oma 9. klassid. Kes lähevad edasi õppima, keda aga ootavad ees muud väljakutsed. Olgu need Paul-Eerik Rummo mõtted pühendusega teile!

Armas ema ja isa! 

Ma hakkan nüüd minema. Ma lähen üksi. Ma ei lähe ei-tea-kuhu, vaid mägedesse. Mäed on selle poolest head, et nad on kõrged. Näeb hästi kaugele, kui teist mäge ees ei ole. Kaugele on sellepärast hea näha, et siis on tunne, et… näed kaugele.

Ära siis muretse. Kuni aku pole tühjaks saanud ja on levi, saab helistada ja kirjutada. Aga pärast ka ära muretse. Parem ole minu üle uhke. Ma tean, mida ma tahan ja viin selle täide.

Ma tulen varsti koju tagasi. Kui olen suureks saanud. Mägedes on puhas õhk ja näeb kaugele. Silmapiiri taha. Kes tahab. Silmapiiri tagant tuleb see, mis vaja. Ma lähen talle vastu. Ma lähen paljajalu, aga saapad on kaasas. Ja müts. Ja väikene märkmik.

Head aega siis! Tervisi kõigile!

Soovime meie Jõgeva Põhikooli 11. lennule imelist teekonda ja et ikka oleks sooje ja tarku inimesi teie kõrval seda teed valgustamas. Ootame teid ikka taas meile külla. Hoidkem alles ja südameligi meie kooli lugu. Lennukaid mõtteid!