Hea tahte nädal

Lisaks kooli sünnipäevale pöörasime 14.-18. oktoobrini erilist tähelepanu heatahtlikkusele ja lahkusele. Tugispetsialistide eestvedamisel toimus meie koolis juba teist aastat hea tahte nädal. Nagu eelmiselgi aastal, nii ka sel korral oli fookuses heategude märkamine ja tähelepanu sellele suunamisel.
Tervet nädalat saatsid headust kandvad sõnumid klasside ustel. Sel nädalal oli meil ka koolikell hoopis isemoodi. Esmaspäevast neljapäevani võis tavapärase (või meie maja puhul mitte nii tavapärase) kellahelina asemel hoopis õpilaste sisseloetud häid mõtteid kuulda.
Lisaks sellele jagasid õpilasesinduse liikmed hommikuti soovijatele heade mõtetega sedeleid. Trepistiku juurest võis leida pisikeste heategude nimekirja ning kui see täidetud, võis endale preemiaks pulgakommi võtta.
Hea tahte nädala raames valisid õpilased ja õpetajad endi seast ka lahkeimaist lahkeimad kaaslased, keda tunnustati reedesel kogunemisel. Õpilastest pälvisid tiitli Jennifer Trei, Ketri Paulus, Marta Pärt, Kirke Rääk, Kärolin Püvi, Oskar Taul, Joosep Palmiste ja Inara Ein.
Õpetajad valisid endi seast kõige lahkemaks kolleegiks IT-juhi Heiki Nooremäe ning eripreemia Kõige Parem Tujuhoidja pälvis õpetaja Mika Keränen, kes on hea suhtleja ning suurepärase huumorimeelega.
Algklasside õpilaste arvates on lahkeimad õpetajad Riina Lind ning Tiiu Õunap. Õpetaja Riina kohta on õpilased kirjutanud: „Ta on lahke, tal on super hääl. Ta on tore ja kuulab õpilasi. Õpetaja Riina aitab, kui on abi vaja.“ Õpetaja Tiiu Õunap on õpilaste arvates abivalmis, aitab kõiki ja õpetab targaks. Ta on ka iga päev ilus ja armas, tal on palju sõpru ning ta käitub lastega hästi.
Vanemate õpilaste arvates on lahkeim õpetaja Silja Võsaste. Õpilased on tema kohta kirjutanud: „Õpetaja Silja Võsaste õpetab hästi, on lahke ja töökas. On alati energiast pakatav ja õpetab oma ainet väga innukalt. Teda huvitab see, et me asju omandaks. On näha, et talle meeldib bioloogia. Leiab alati olukorraga sobivad sõnad. On hästi konkreetne. Ta ei saa põhjuseta kurjaks. Ta kuulab alati ära.“
Samuti on õpilaste silmis lahkeimaist lahkeim õpetaja Viktor Nõmm, kelle kohta on kirjutatud: „Õpetaja Viktor Nõmm on otsekohene ja hooliv. Lahke ja oskab pahasid lapsi ilusasti käituma panna. Aitab kui mure on. Ta on lahke ja teeb ka nalja.“
Loomulikult on väga oluline, et oleksime iga päev üksteise vastu lahked ning head, kuid see nädal annab meile võimaluse sellele veelgi suuremat tähelepanu pöörata.
Nagu ütlevad meie kooli laulu sõnad: “See, kes otsib, see, kes hoolib, tõttab välja vabana. Oma kodust, oma koolist, ilma imet tabama…”. Märka Sinagi heategusid enda ümber!